PROJEKTY / ERASMUS PLUS

Erasmus plus - Program EÚ pre vzdelávanieINVASIONS AND INVADERS

Od školského roka 2019/2020 je Gymnázium F.G. Lorcu súčasťou európskeho projektu Erasmus+ s názvom Invasions and Invaders.
V projekte Erasmus+ spolupracujeme s piatimi európskymi školami:

• IES Miguel de Cervantes  v Granade, Španielsko
  • Lycée Amiral Ronarch v Breste, Francúzsko
  • Liceo Carlo Cattaneo v Turíne, Taliansko
  • Kongsberg Videregaende Skole v Kongsbergu, Nórsko
  • Gurpinar IMKB Teknik ve Endusturi Meslek Lisesi v Istambule, Turecko

Vzájomná spolupráca spočíva v realizácii šiestich výmenných pobytov, ktorých súčasťou je prezentácia žiackych prác na vybrané témy. Komunikačným jazykom je anglický jazyk. Všetky témy súvisia s historickými inváziami v jednotlivých krajinách a ich vplyvom na kultúru, jazyk a históriu na ich územiach. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke projektu Invasions and Invaders, ktorú ako hlavný organizátor vytvorila škola z Granady.
V školskom roku 2019/2020 sa pre celosvetovú pandemickú situáciu zrealizoval zatiaľ len výmenný pobyt v Granade a všetky ostatné budú realizované, keď bude po zdravotnej stránke opäť bezpečné cestovať.
Projektu sa zúčastňuje výber 25 žiakov z rôznych ročníkov 8-ročného vzdelávacieho programu. Žiaci počas každého z pobytov navštívia najvýznamnejšie pamiatky v danom meste a v regióne a zoznámia sa s kultúrou a zvykmi každej krajiny, ktorá je súčasťou tohto projektu.

Projekt je financovaný z prostriedkov Európskej Únie určených na podporu projektov a partnerstiev škôl.