Chráň seba aj druhých!15.09.2021 CHRÁŇ SEBA AJ DRUHÝCH!

Milí naši žiaci Gymnázia F.G.Lorcu,
každým dňom sme bližšie k jeseni a k predpokladanému zhoršeniu epidemiologickej situácie v súvislosti s novým koronovírusom COVID-19.

Aby sme sa mohli čo najdlhšie stretávať osobne v škole, chceme vás poprosiť o dôsledné dodržiavanie nasledovných opatreni, ktorými chránite nielen seba, ale aj svojich spolužiakov a všetkých zamestnancov gymnázia:

• Rúško
    Vo vnútorných priestoroch školy noste rúško/respirátor tak, aby vám prekrýval nos aj ústa.

• Odstup
    Vyhýbajte sa kontaktným aktivitám, nezdržujte sa vo väčších skupinách mimo kolektívu vašej triedy.
  • Ruky
    Pravidelne si počas dňa dezinfikujte alebo umývajte ruky. Vždy si vydezinfikujte ruky, keď vchádzate do školy a do jedálne.
  • Vetranie
    Počas dňa pravidelne vetrajte učebne, v ktorých sa nachádzate.

• Kašeľ/Kýchanie
    Pri kašľaní alebo kýchaní si rúško nedávajte dole a tvár si prekryte aj ohnutým lakťom alebo vreckovkou.

• Príznaky
    Ak sa necítite dobre alebo máte príznaky COVID-19, zostaňte doma. Odporúčame sa tiež preventívne pretestovať.

Želáme vám veľa zdravia a elánu k štúdiu aj v tomto školskom roku!